Англиската Премиер лига денес ја објави листата на кандидати за наградата најдобар тренер во септември.

Номинирани се: Микел Артета (Арсенал), Хосеп Гвардиола (Манчестер сити), Јирген Клоп (Ливерпул), Греам Потер (Брајтон) и Дин Смит (Астон Вила).

За потсетување, најдобар тренер во Премиер лигата во август беше предводникот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто.

 

OhridNews