На 19.11.2023 во 10.55 часот на улица „Коста Абраш“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид привеле 42 годишно лице од Охрид.

Кај него биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и предмети со остатоци од бела прашкаста материја. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

OhridNews