Во пријатна и топла атмосфера, збогатена со „црвено жолта“ еуфорија кафе барот Кадмо ги чека симпатизерите на македонската ракометна репрезентација која денеска во 15 часот и 30 минути против Јапонија ги започнува натпреварите на Мундијалот во Германија и Данска.

  • Со навивачка атмосфера и различни изненадувања ќе се потрудиме да ги угостиме симпатизерите на македонската ракометна репрезентација. Ќе организираме заедничко гледање и ќе навиваме за што подобар успех на нашата селекција. – порачуваат од кафе барот.

Заедничкото гледање на ракометните возбудувања на „црвено жолтите“ на големите е собири е продолжува на традиција која започна пред десеттина години.

OhridNews