Фудбалерите на Бока Јуниорс тешко ја проголтаа елиминацијата од Атлетико Минеиро на пенали во Копа Либертадорес. „Сино жолтите“ во тунелот предизвикаа хаос, судрувајќи се со противничките фудбалери, обезбедување на стадионот и полицијата.

 

Инцидентот наиде на осуда од сите чинители во еминетното клупско натпреварување, а надлежните најавија дополнителна истрага и казни за учесниците.

OhridNews