Вчера околу 17,30 часот, во охридското село Рамне, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија помеѓу 56 гофишно лице и неговиот брат (58) која набрзо прераснала во меѓусебна тепачка, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски. .

По целосно документирање на настанот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Димовски.

OhridNews