Во хокејот продолжи каде што застана во фудбалот. Легендарниот голман на Арсенал и Челси имаше деби од соништата во хокеј на мраз, откако успеа да одбрани пенал и да му донесе победа на својот тим. Како гром од ведро небо одекна информацијата дека Чех фудбалот ќе го замени со хокеј на мраз. Но, Чех кој бил голем вљубеник во хокеј покажа дека не ништо случајно и оти голманската класа вечна. Погледнете!

OhridNews