Екипите на Челси и Ајакс пуштија рака за трансферот на Хаким Зијеш, кој на стадионот „Стемфорд Бриџ“ ќе се пресели после завршување на тековната сезона.

Холандскиот клуб за трансферот на Зијех во Лондон ќе заработи 40 милиони евра и уште еднаш ќе се покажа како расадник за квалитетни фудбалери.

Не ни остана уште многу време за уживање во неговата магија. Нашиот играч ќе игра во Челси следната година. – стои во соопштението од Ајакс.

Лондонските „сини“ ги немаат договорено личните услови со фудбалерот, но се е полесно кога клубовите ќе најдат заеднички за трансфер.

OhridNews