Бока Јуниорс заврши со настапите во националниот Куп откако изгуби на пенали 3-1 (1-1) од тимот на Алмагро. Мала утеха во елиминацијата на Бока Јуниорс беше погодокот на Даниеле де Роси, кој стралеше прецизно во дебито за новиот клуб. Италијанецот погоди во 27-та минута за водство 1-0, но Алмагро во финишот успеа да изедначи и после пеналите да победи со 3-1.

OhridNews