Претседателот Стево Пендаровски, наместо во четврток, како што првично беше најавено, во петок, 12 јули,  во Вила „Билјана“ во Охрид ќе ја прими виолинистката Ванеса Меј, која ќе настапи на отворањето на 59. издание на фестивалот „Охридско лето“, како и делегација од организаторите на фестивалот „Охридско лето“.

 

Средбата,е поместена поради обврски на претседателот, соопшти неговиот кабинет.

Фестивалот „Охридско лето“ e под покровителство на Претседателот на државата.

OhridNews