Утре предпладне ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со магла по котлините.

Кон крајот на денот во југозападните делови ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег, кога ќе почне да дува умерен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

OhridNews