Девет лица се повредени, од кои двајца малолетни, откако паднал рингишпил во близина на херцеговскиот град Посушје. Според тамошните медиуми, две лица се уапсени поради сомнеж дека направиле кривично дело – предизвикување општа опасност.

Според портпаролот на полицијата во Западнохерцеговска жупанија, Дражен Бошњак, при несреќата неколкумина се здобиле со полесни повреди.

OhridNews
Макфакс