Продолжува периодот на стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Во четврток ќе настапи зголемување на облачноста, а во петок и сабота се очекуваат врнежи од дожд, а на планините снег.

Утринските температури ќе се движат во интервал од -5 до 4 степени, а дневните од 7 до 16 степени Целзиусови.

OhridNew