Долгите и исцрпувачките преговори помеѓу Лестер и Манчестер Јунајтед на крајот вродија со плод и „црвените ѓаволи“ ќе го обезбедат потписот на англискиот репрезентативец Хери Мегвајер.

Лестер одлично ќе го наплати трансферот на Мегвајер на Олд Трафорд заработувајќи неверојатни 85 милиони евра. Мегвајер ќе биде најскап дефанзивец на сите времиња поминувајќи го Вирџил ван Дајк на вечната листа.

Во најскоро време англискиот репрезентативец треба да ги помина лекарските прегледи и да му се приклучи на составоте предводена од Оле гунар Солскјер.

Новата сезона во Премиер лигата започнува следниот викенд. „Црвените ѓаволи“ на домашен терен го пречекуваат Челси.

OhridNews