Вистинска драма се одвива на автопатот Белград – Ниш кај Јагодина, во Србија. Камион утрово околу 7 часот излетал од патот, ја пробил заштитната ограда и опасно виси над реката Морава. Шоферот се’ уште е во кабината на возилото, а спасувачите се обидуваат да го извлечат, јавува срппската национална телевизија РТС.

OhridNews