Петте погодоци го направија дербито помеѓу Порто – Бенфика (3-2) посебно, но еден потег се издвои и најмногу ги воодушеви фудбалските фанатици. Дефанзивецот на Порто, Хесус Корона со магичен потег и дриблинг потоа го исфрли од игра противничкиот фудбалер Силва кој остана немоќен покрај гол аут линијата. Погледнете!

See ya later 🥜👋😱 🎥 IG/ligaportugal & vsports_pt

Geplaatst door 433 op Zondag 9 februari 2020

OhridNews