Импровизирана експлозивна направа експлодира во близина на канцелариите на грчкото Министерство за одбрана во центарот на Солун во раните утрински часови, објави Екатимерини.

Експлозијата предизвика помали штети на фасадата на Министерството.

Пожарникарите пристигнаа на лице место и го изгаснаа огнот што гореше по експлозијата.

OhridNews

Макфакс