Холандскиот интернационалец постигна еврогол во триумфот на Милан со 2-1 над Валенсија на американската турнеа насловена како “Куп на Шампионите“.

Во наредните неколку недели ќе се одиграат мечеви меѓу Милан, Реал, Челси, Јувентус, Интер.