Sky Corner

2021-06-11 21:00 - 2021-07-11 21:00

Време е за фудбалска возбуда. По пауза од пет години денеска започнува Европското првенство во фудбал, кое беше одложено една година поради пандемијата.

Следењето на мечевите од големите натпреварувања, најдобро е во друштво. Бистро Корнер за фудбалскиот собир на најдобрите репрезентации на стариот континент подготви примамлива понуда која ќе биде актуелна до крајот на Европскиот шампионат.

На шеснаесеттото Европско првенство, за прв пат учествуваат 24 репрезентации, меѓу кои и македонската која дебитира в недела против Австрија.

OhridNews