Полициски службеници од СВР Охрид, вчера во 20 часот, на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, лишија од слобода 23-годишно лице од Скопје.


Како што информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, лицето, според претходно добиена пријава, во рацете со пиштол на дијаболи, влегол во три златари на истата улица.

По целосно документирање на настанот и во консултација со Јавен обвинител СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.OhridNews

 OhridNews