Хрватскиот интернационалец Иван Перишиќ вниманието кон себе на Европското првенство го привлече со добрите игри и различните фризури на секој натпревар. Фудбалерот на Интер и на мечот со Португалија во 1/8 финалето ќе го продолжи тренд овој пат со „скоцкана“ фризура.

OhridNews