Во низата честитки до селекцијата на Португалија за освоената титула на Европското првенство се приклучи и Жозе Мурињо. Португалскиот стручњак со шал од својата земја постави слика на социјалните мрежи и напиша „Ако сакате да посетите шампионска земја во Европа, посетете ја Португалија“.

OhridNews