Асот на футсал екипата на Бенфика, Артур Гиљермо се наоѓа на добар да ги замени Бразилецот Фалкао и Португалецот Рикардињо, кои години наназад ги воодушевуваа вљубениците во „малиот фудбал“. Гиљермо покрај аут линијата беше заокружен со противнички играч и голман, меѓутоа, со спектакуларен потег успеа да ги надмудри двајцата и да постигне фантастичен погодок, кој остава без зборови. Погледнете!

OhridNews