Фудбалерите на Барселона со 7-0 ја совладаа Валеренга на гостувањето во Норвешка. Реал минимално со 1-0 го совлада ПСЖ на пријателската средба одиграна вo Гетеборг.


Real Madrid – PSG 23′ Gol Benzema 1-0 von realmadridplay