Ракометарите на Охрид претрпеа нов неуспех во борбата за плејофот во Супер лигата. Вечерва во Кавадарци Тиквеш го совлада Охрид со 25:23 (13:10).

Со овој пораз Охрид остана на 7та позиција на табелата со 16 бода. Лидери се Еурофарм Пелистер и Вардар со по 30 бода, следи Бутел со 24, Еурофарм Пелистер 2 – 23, Пролет 21, Тиквеш 21….

Во следното коло, на 5 декември, на програмата е Езерското ракометно дерби во кое Охрид во салата „Билјанини извори“ ја пречекува екипата на Струга.

OhridNews