Промо - OhridNews

Промо

04.10.22 15:15

Спасовски од Струга: Државата е подготвена за прифаќање украински бегалци

Државата е целосно подготвена доколку има каква било потреба за при...

04.10.22 14:27

Учениците од РЦСОО ,,Ванчо Питошески” се закитија со медали на…

Два сребрени и еден бронзен медал освоија учениците од РЦСОО „Ванчо...

04.10.22 11:49

Поради зголемен интерес „Секс, лаги и љубомора“ повторно на репертоарот…

Хит комедијата „Секс, лаги и љубомора“ од Марк Камолети, во режија ...

04.10.22 11:10

Левица Охрид повикува на протест против отворањето на клубот „Цар…

Поради отворањето на контроверзното здружение именувано по фашистич...

04.10.22 10:59

Прво Езерско дерби сезонава во Супер лигата

Овој викенд на 8 октомври во сабота екипата на ГРК Охрид на гостинс...

04.10.22 09:42

Во петок седница на Совет, на дневен ред советнички прашања

На дневен ред на осумнаесеттата седница на Советот на Општина Охрид...

04.10.22 09:07

Програма за миграции „Хуманитарен аспект на мешани миграциски текови” во…

Во Центарот на Црвениот крст „Солферино“ во Струга од денеска до пе...

04.10.22 08:33

На денешен ден во Св. Софија избран е третиот Архиепископ…

На 4 октомври 1986година, во Охрид, во катедралната црква „Света Со...

04.10.22 07:31

Колумна: Како ќе ја опрајме државава без морско бе луѓе?

И сега како бе…како Како Владата на НСРСМ да работит ефикасно...