Во 13то коло од Супер лигата, попладвево, во салата „Билјанини Извори“, ГРК Охрид го совлада РК Аеродром кој, технички беше домаќин на средбата, 30:37 (полувреме 15:22).

Најефикасен во редовите на „Гладијаторите“ беше Гал Цирар со 7 погодоци.

Статистика ГРК Охрид: Гал Цирар 7, Никола Шипинкоски 6, Иван Тасески 5, Орјоникидзе Теимураз 5, Гоце Ојлески 3, Никола Ристески 3, Рудолф Шафранко 3, Горан Крстевски 3, Стефан Дрогришки 1, Ерај Каракоч 1.

Фото галерија:

OhridNews

Фото: А.Момироска