Пеп Гвардиола го изрази своето воодушевување од играта на Манчестер јунајтед.

Имам чувство дека Манчестер јунајтед се враќа. Конечно Јунајтед се врати. Го гледав во четвртокот натпреварот против Шериф, како и првото полувреме против Челзи. Ми дојода мисли дека ми се допаѓа она што сега го гледам во Манчестер јунајтед, изјави тренерот на Манчестер сити.

Сити дене сод 13 часот му гостува на Лестер, додека Јунајтед утре од 17:15 часот го пречекува Вест Хем во натпревари од 14. коло на англиската Премиер лига.

На табелата Сити е втор со 26 бода од 11 натпревари, Јунајтед е шести си 20 бод аисто така од 11 одиграни средби.

OhridNews