Од МВР информираат дека вчера, во 12.00 часот во Полициска станица Струга било пријавено дека настанал пожар покрај магистрален пат во близина на Граничиот премин „Ќафасан“, при што горела борова шума.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Струга.

OhridNews