Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против две лица од Виница на возраст од 22 и 23 години.

При преглед извршен кај нив пронајден и одземен е амфетамин, информира СВР Охрид.

OhridNews