Серијата без пораз и без постигнат погодок шампионот во Премиер лигата, Лестер ја прекина победувајќи го Ливерпул со 3-1 на „Кинг Пауер“ стадионот.


„Црвените“ после поразот од „лисиците“ заостанаа од ТОП 4 екипите и си ја загрозија петтата позиција на табелата.

– Не сум, а треба да бидам загрижен. Како е, така е и не сакам да драмтизирам после поразот од Лестер. Можевме да бидиме многу подобри, но не бевме затоа изгубивме. Имаме недела дена да се подготвиме за следниот натпревар кој не очекува со Арсенал. Повторно мора да реагираме одговорно и трезвено бидејќи ќе се сретнеме со наш директен ривал и немаме многу избор. – рече Јирген Клоп.


Германскиот стручњак не е оппимист за враќање на капитенот Џордан Хендеросн на теренот за дербито со Арсенал, откако го пропушти дуелот со Лестер.

Шок терапијата вроди со плод, Лестер го растури Ливерпул (видео)

OhridNews