Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги издвои петте голови од кои ќе биде одбран најубавиот на Европското првенство што се одржа во Франција.


Најубавиот погодок ќе го изберат гледачите односно љубители на фудбалот преку гласање на официјалната страна на УЕФА (ТУКА).

Во потесниот избор се најдоа многу убави, атрактивни и важни погодоци затоа изборот е многу тежок.

Предлози:

1. Гера (Унгарија – Португалија)

2. Шаќири – (Швајцарија – Полска)

3. Робсон Кану – (Велс – Белгија)

4. Роналдо – (Португалија – Велс)

5. Едер – (Португалија – Франција)

OhridNews