27-годишна охриѓанка, во полициската станица Центар во Скопје пријавила дека вчера вечерта, во 23.15 часот на улицата „Владимир Полежиновски“ била касната од куче-скитник.

Девојката со повреда се здобила на левата надколеница.

OhridNews