„Кошаркарскиот доктор“, како што го нарекуваат Жељко Обрадовиќ уште еднаш покажа со какви квалитети и авторитет располага. Во еден момент од мечот Фенербахче – Баерн Минхен домашните навивачи им се пуштија на гостинските играчи кои беа на клупата. Веднаш, на лице место дотрча Обрадовиќ кој ги смири навивачите и мечот продолжи без проблем. Погледнете!

OhridNews