Чуварот на мрежата на Вардар, Ина Суслина го зазеде првото место во петте најдобри одбрани за 4-та рунда во Лигата на Шампиони.


Таа во еден напад успеа на ракометарките од Лајпциг да им одбрани седмерец и зицер со што го најавија триумфот на „црвено црните“.

Петте најдобри одбрани од 4-та рунда во ЛШ можете да ги погледнете тука.

Ohridnews