Македонската ракометна репрезентација ќе се соочи со Јужна Кореја во натпревар за пласман на 27/28 место на Светското првенство во Полска/Шведска.

Средбата ќе се игра во Плоцк со почеток во 18 часот.

Денес на Мундијалот ќе се одиграат и натпреварите од четвртфиналето:

Данска – Унгарија (18:00 часот)

Норвешка – Шпанија (18:00)

Франција – Германија (20:30)

Шведска – Египет (20:30).

OhridNews