Вилфред Заха погоди за реми на дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Церезо Осака, кој заврши 2-2. На „црвените ѓаволи“ не им оди најдобро на подготвителните натпревари откако забележаа само една победа на четири мечеви.


Последната аквизиција на Сер Алекс Фергусон, Заха во финишот на мечот постигна погодок, кој значеше реми, а претходно предноста на Урава ја анулираше Кагава. Головите за азицијците ги постигнаа Сугаматот и Миамино.


Мх.П.