Шпанскиот голгетер Алваро Мората не се прослави во дресот на Челси и не покажа ништо од својот репертоар. Вина за неговите слаби партии репрезентативецот на Шпанија смета дека била негативната атмосфера во екипата и недружељубивите фудбалери кои често го одбегнувале.

  • Сега сум среќен а периодот поминат во Челси не го паметам по добро. Во одредени момент воопшто не верував во себе и се прашував дали е добро што играм фудбал. На некои натпревари чуствував дека играчите намерно не ми подаваат и ме одбегнуваа. Тој факт ме полудиваше. Кога ќе се сумира се можам да кажам дека ужасно беше во Челси. – изјави Мората.

Мората кој е дете на Реал Мадрид после 18 месечена позајмица направи пернаментен трансфер во Атлетико Мадрид.

OhridNews