Во текот на наредната седмица времето во Охрид ќе биде претежно сончево со максимална температура од 19 до 21 степен. Услови за грмотевици и врнежи од дожд ќе има во вторник и четврток. Минималната температура ќе биде од 10 до 14 степени.

За време на викендот се очекува сончево време со максимална температура до 24 степени.

OhridNews