Квалификацискиот натпревар за пласман на Светското фудбалско првенство 2022, Албанија – Полска, одигран синоќа во Тирана, беше привремено прекинат поради нереди на трибините.

Главниот судија Клемент Турпин ја прекина играта. Двата тима отидоа во соблекувалните. По 20 минути играчите се вратија на теренот и играта продолжи.

На крајот Послка победи со 1:0, а Албанскиот фудбалски сојуз го очекува казна од УЕФА.

OhridNews