Во летниот преоден рок Анхел ди Марија за рекорден трансфер од 75 милиони евра во Бритинија го засили Манчестер Јунајтед од Реал Мадрид.


Но, за сега Аргентинецот само на моменти и тоа на стартот од сезона ги покажа своите квалитети, а како што одминува сезоната така „тоне“ формата на Ди Марија.

Креативните навивачи на Островот ја искористија песната на Битлси „Yesterday“ за да си поиграат со фудбалерот на Манчестер Јунајтед.

Ohridnews