Екипите на Атланта и Лос Анџелес Клиперс изедначија на 2-2 во полуфиналните серии со Филаделфија односно со Јута, победувајќи во четвртите натпревари. „Јастребите“ на домашен терен славеа со 103-100, додека „клиперси“ ги совладаа „џезерите“ со 118-104.

Резултати:

Атланта – Филаделфија 103-100 (2-2)

ЛА Клиперс – Јута 118-104 (2-2)

OhridNews