Екипата на Голден Стејт забележа победа над Феникс 113:112 со тројка на Кари од далечина на седум десеттинки до крајот на мечот.

Резултати НБА:

Бруклин – Сан Антонио 123:103

Шарлот – Мемфис 115:106

Орландо – Чикаго 114:108

Вашингтон – Филаделфија 113:119

Атланта – Хјустон 122:113

Њујорк – Индијана 11:125

Торонто – Кливленд 95:115

Портланд – Њу Орлеанс 84:93

Голден Стејт – Пеникс 113:112

OhridNews