Во текот на претстојниот викенд, времето во Охрид ќе биде облачно и претежно врнежливо. Дневните температури ќе бидат од 4 до 9 степени, а минималната ќе се движи од -2 до 3 степени над нулата.

Разведрување и сончево време се очекува од понеделник.

OhridNews