Најмалку 48 лица ги загубија животите во Перу при пад на автобус во провалија. Во автобусот кој превезувал 53 луѓе удрил камион, по што паѓал стотина метри.

Несреќата се случила на околу 45 километри северно од главниот град Лима.

Полицијата и пожарникарите трагаат по преживеани.

Ваквите несреѓи во Перу се чести поради несигурните патишта.

OhridNews