Од утре па до крајот на седмицата, времето во Охрид ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат поинтензивни во текот на утрешниот ден и за време на викендот. Дневната температура ќе биде 7 степени, а минималната од 1 до 3 степени.

Пониски температури се очекуваат за време на претстојниот викенд. Минималните ќе бидат од -4 до 0 степени, а дневната ќе се движи околу четвртиот степен.

OhridNews