Општинското средно училиште „Св. Климент Охридски“, со пригодна свеченост што се одржа во НУ Центар за култура „Григор Прличев“, вчеравечер, го одбележа патрониот празник.

Манифестацијата беше збогатена со богата културно–забавна програма подготвена и изведена од професорите и учениците на ОСУ „Св. Климент Охридски“.

OhridNews