Собирот на сите ѕвезди во НБА лигата, познат како „Ол стар“ викенд нема да се одржи во новата сезона која ќе започне во декември месец оваа година.

Град домаќин на „Ол стар“ викендот требаше да биде Индијанополис. Во Индијанополис ќе се одржи во 2024 година.

Во 2022 година „Ол стар“ натпреварот во НБА ќе се одржи во Кливленд, во 2023 година – во Солт Лејк Сити.

OhridNews