На 21.09.2022 година во 20 часот, 69 годишно лице од Охрид во надлежната полициска станица пријавил дека од семејниот дом во Охрид, се оддалечил неговиот 38 годишен син, информираат од СВР Охрид.

Додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

OhridNews