Отворена - Page 45 of 51 - OhridNews
Писма: Економистите на Градоначалникот

18.02.09 16:50

…Притисоци да Соблазни, уште какви Меѓутоа едно останува вистина од која колку што ќе минува времето, ќе покаже, дека од неа неможе да се бега  Во животот е само вистината...

Писма: Упорност

13.02.09 00:36

(Отворено писмо до госп Никола Мановски и неговиот ментор, Градоначалникот) Повторното јавување, со наслов „Желботека“, а по повод мојата прес-конференција и моето дополнително ...

Писма: Чинот на склучување граѓански брак -летаргична сесија

02.02.09 00:14

Г-не градоначалник Ве молам присуствувајте без најава  на едно стапување во граѓански брак Што ке видите Ќе видите една точно десетминутна монотона, летаргична сесија, која моде...

Дали сме свесни што јадеме!?

30.01.09 00:01

Јасно е дека контролите за храна во државава повеќе се носат на хартија отколку на терен, и дека не се толку строги и реални колку што треба да се, затоа што ако беше така не ќе...

Реакција на писмото “Кој молчи изгледа се соглсува“

09.01.09 07:05

Челните луѓе од Федерацијата за Кајак и Кану на мирна вода, со реакција до нашата редакција во врска со писмото на Никола Чакарески упатено до нас во кое тој го искажа незадовол...

Писма : “Кој молчи изгледа се согласува”

05.01.09 07:05

Никако да се смират страстите и конечно кајакот на мирни води да заплива во мирни води Доделувањето односно недоделувањето на стипендиите од страна на Агенцијата за Спорт и Млад...

Писма : „Купи ден, помини“

17.12.08 07:40

Охрид во месецов што изминува беше домаќин на сениорското ракометно првенство, кое речи си помина незабележливо На прашањето: Дали Охрид го искористи ЕП за промоција пред земјит...

Честитки за Ohridnews и од Холандија

09.12.08 12:35

Здраво Ohridnews, Честито за наградата Браво Како колега (новинар/репортер) во холандска национална телевизија ви посакувам уште подобра иднина Од милиони веб страници во интерн...

Ученици со подршка за професорите

02.12.08 07:01

По повод штрајкот на просветните работници, со реакција се јави група ученици од Гимназијата, која искажува подршка на своите професори: „Ние не сме членови на ниту една политич...

Писма: Робин Худ

01.12.08 01:00

Ви се случило ли некогаш многу работи да сакате да кажете одеднаш и тоа да е причината што доцните да кажете било што Тоа ми се случува мене и тоа трае еве веќе седум дена, од у...

Dr Batkoski pod artikli