Со пригодна свеченост, вчеравечер, во Центарот за култура „Григор Прличев“, основното училиште што го носи името на великанот, го одбележа патрониот празник.

Бројните посетители имаа можност да ја проследат богатата културно уметничка програма, во која учествуваа учениците од ова училиште.

OhridNews